Looduslikud ravimid

 

Looduslikud ravimid on sageli saadud taimedest, mineraalidest ja muudest looduslikest allikatest. Neid on kasutatud traditsioonilises meditsiinis sajandite vältel ja paljud inimesed pöörduvad nende poole erinevatel põhjustel:

 

Siiski on oluline märkida, et kuigi looduslikud ravimid võivad pakkuda paljusid eeliseid, ei ole kõik looduslikud tooted automaatselt ohutud või efektiivsed. Enne mis tahes ravimi, olgu see looduslik või sünteetiline, kasutamist peaks inimene konsulteerima tervisespetsialistiga. Looduslikud ravimid ei pruugi sobida kõigile ning nende efektiivsus ja ohutus võivad sõltuda konkreetsest tootest, annusest ja kasutusviisist.

 

looduslikud ravimid

Tartuvaik

Tartuvaik on vaigune aine, mida eritavad teatud puuliigid, peamiselt mänd. Seda on traditsiooniliselt kasutatud raviks paljudes kultuurides. Tartuvaik on antibakteriaalse toimega ja võib aidata haavade paranemisel. Lisaks kasutatakse seda põletikuvastase ja valuvaigistava vahendina. Tartuvaigu tinktuure ja salve võib leida paljudest looduslikest toodete poodidest. https://vipis.eu/toode/taruvaigu-saialilletinktuur

 

Saialilleõli

Saialill ehk Calendula officinalis on õitsva taime liik, mille kollased ja oranžid õied on rikkad flavonoidide ja karotenoidide poolest. Saialilleõli on tuntud oma rahustava, põletikuvastase ja antimikroobse toime poolest. See sobib hästi nahaärrituste, põletuste ja kuiva naha leevendamiseks. Lisaks soodustab saialilleõli haavade paranemist.

Kummel

Kummel on üks tuntumaid looduslikke ravimeid ja seda on kasutatud juba sajandeid. Sellel on rahustav ja põletikuvastane toime. Kummeliteed võib juua seedehäirete, kõhuvalu või unetuse korral. Kummeliõli või kummeli baasil valmistatud kreeme kasutatakse sageli nahaärrituste ja põletike leevendamiseks.

Kortsleht

Kortsleht, tuntud ka kui Plantago major, on rohttaim, mida on traditsioonilises meditsiinis kasutatud mitmesuguste vaevuste leevendamiseks. Kortslehe lehti on kasutatud kompressidena väikeste haavade, putukahammustuste ja nahaärrituste korral. Kortslehe tee aitab leevendada kurguvalu ja köha.

Salvei

Salvei on aromaatne ürt, mida on kasutatud nii toiduvalmistamises kui ka rahvameditsiinis. Salveil on antibakteriaalsed, seenevastased ja viirusevastased omadused. Traditsiooniliselt on salveiteed kasutatud seedeprobleemide, higistamise ja kurguvalu leevendamiseks. Välispidiselt on salvei sobilik igemepõletike ja suuhaavandite korral.

Loodus pakub mitmesuguseid ravimeid, mis on sajandite jooksul aidanud inimestel erinevate terviseprobleemidega toime tulla. Kuigi need looduslikud abivahendid on paljude jaoks osutunud efektiivseks, on oluline konsulteerida tervisespetsialistiga enne nende kasutamist, eriti kui juba kasutatakse teisi ravimeid või kui esineb teatud tervisehäireid.

Osta looduslikud ravimid meie e-poest:

Taruvaik mentooliga
Taruvaik-saialilletinktuur kurgupihusti
Astelpaju-saialilleõli aerosool
Taruvaigu-saialilletinktuur aerosool
Taruvaigu-Saialilleõli aerosool